I KVĚTINOVÉ ŠPERKY SI ŽÁDAJÍ NOVÉ TRENDY

  • 20.12.2015
  • Magazín

I KVĚTINOVÉ ŠPERKY SI ŽÁDAJÍ NOVÉ TRENDY

I KVĚTINOVÉ ŠPERKY SI ŽÁDAJÍ NOVÉ TRENDY

Květinové šperky dnes již nenachází uplatnění jen u nevěst, ale stále častěji je zaznamenáváme u dam při společenských událostech všeho druhu, stejně tak se uplatňují jako běžný doplněk všedních dnů. 


Třeba letošní léto ve vlasech dívek a žen nebylo skoupé na přízdoby různobarevnými květy a kvítky. Není to sice nic nového, už to tady několikrát bylo, ale zdá se, že tento trend si neúprosně žádá nadcházející plesová sezona, která však klade vyšší a vyšší nároky, nikoli na složitost, ale na materiály.

Květinové šperky z autorské dílny floristy Pavla Hrušky jsou většinou vystavěny na drátěné konstrukci, která plně respektuje specifické nároky jako je typ osobnosti, barva a střih róby, ale nutně také bere ohled na typ společenské události. Šperky sice také zdobí živými květy, ale pro ty své našel zalíbení především v lyofilizovaných květech, které si zachovávají své vlastnosti, jako je barva, tvar či velikost. Pavel Hruška potvrzuje: „Květy jsou opravdu jako živé. Pokouším se je zapracovávat do moderních aranžmá, ale také je používám jako drahokamy do svých květinových šperků, které jsou velmi žádané. Vše musí být sladěno, jinak rozpačitý dojem může otrávit své nositelce celý večer,“ říká zkušený florista.

A jaký šperk se dá v dílně floristy zhotovit? Až se chce říci jakýkoli, ale každá společenská událost má svá pravidla, která by měla být svázána především vkusností a výjimečností, pak už je to jen na odvaze, zda dáma vynese náhrdelník (také obojek), náramek, čelenku, spony do vlasů, brož či prsten.  Výhodou šperků z lyofilizovaných květů je především ta, že nemusíme hledět na trvanlivost květů, nemusíme mít strach, že se bude rychle odpařovat voda a květy povadnou. Není ani náročný na ukládání, i když krabička s průhledem mu jistě sluší.

V současné době se Pavel Hruška společně se zástupci sekce Lyoflora (http://www.lyoflora.cz/) věnuje vývoji vysoušení květinových vazeb a vize směřuje především k uchovávání například svatebních kytic.

37
38
39
40
42
43
44
45
46