KRÁSY ČÍNY STOJÍ ZA TO POZNAT

  • 05.07.2016
  • Magazín

KRÁSY ČÍNY STOJÍ ZA TO POZNAT

KRÁSY ČÍNY STOJÍ ZA TO POZNAT

 Dne 24. 6. naše pracovní skupina zavítala do Mariánských Lázní na workshop města Guiyang a provincie Guizhou v Číně, který nám tuto oblast představil.


V provincii žije na třicet zajímavých národnostních menšin a oplývá mnoha přírodními krásami. K obdivovaným a nejnavštěvovanějším přírodním místům této oblasti patří  druhý největší vodopád v Číně Huangguoshu – vodopád Strom žlutých plodů. Padá z úctyhodné výšky 78 m přímo do Nosorožčího jezírka, nacházejícího se v rozsáhlé krasové oblasti.

Workshop nechal všechny nahlédnout do kraje, který si svoji pozornost jistě zaslouží. Byla to jedinečná příležitost, při které účastníci měli možnost nahlédnout přímo pod ruce mistrů kaligrafie. Překvapením bylo, že každému novému obrazu předchází soustředění, pak následuje krátká meditace a až pak se autor chopí štětce. V současné době je již velice málo těch, kteří umí znaky číst a ještě méně těch, kteří umí znaky psát. S obdivem jsme sledovali hbité prsty malířky, která na hedvábí přenášela historii svého národa. Měli jsme také možnost ochutnat vodu štěstí a přímo se účastnit ceremonie čaje. Do toho zaznívala živá hudba a rázem jste měli pocit, že jsme v Číně. Ten, kdo byl přítomen, propadl touze provincie Guizhou skutečně poznat.

Workshop připravila čínská delegace, která Mariánské Lázně navštívila, aby jednala o možné spolupráci a rozvoji cestovního ruchu. Téhož dne došlo ke slavnostnímu podepsání memoranda o spolupráci a navázání vztahů starostů Mariánských Lázní Petra Třešňáka a Guiyangu Liu Wenxina. Guiyang. 

54
55
56
57
58
59
60
61
62