OTVÍRÁNÍ JARA - floristická soutěž 2018

  • 23.02.2018
  • Magazín

OTVÍRÁNÍ JARA - floristická soutěž 2018

FLORISTICKÁ SOUTĚŽ OTVÍRÁNÍ JARA 2018

Dne 23. března 2018 se v rámci veletrhu FOR GARDEN se uskuteční třetí ročník soutěže OTVÍRÁNÍ JARA. Studentské klání přímo podporuje obor floristiky. Místem konání je výstaviště v pražských Letňanech – PVA EXPO PRAHA.
Zakladatelem a hlavním pořadatelem soutěže pro studenty zahradnických škol a příbuzných oborů s názvem OTVÍRÁNÍ JARA je přední český florista Pavel Hruška a jeho tým, známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících porot významných soutěží floristů a Svaz květinářů a floristů ČR.
Floristická soutěž si bere za cíl propagovat především samotný obor, ale chce také dát příležitost studentům, jejich talentu, inspiraci a nápadům. V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy, jejichž studenti se zúčastní soutěže. Účast a prezentace škol bude plně hrazena z projektu. Ze sondy minulých let vyplynulo, že školy se neúčastní dostatečného množství oborových soutěží, neboť nemají prostředky na účastnické poplatky a na úhradu materiálu, proto pořadatelé vynakládají maximální úsilí, aby pokryly, co nejvíce nákladů spojených se samotnou soutěží.
Všechny floristické výrobky studentů, v sobotu 24.března vydraží Vlastimil Harapes a Karel Voříšek, ve prospěch Nadačního fondu Moje velké přání, který se soutěží úzce spolupracuje.
V odborné porotě zasednou:
Ing. Klára Franc Vavříková - předsedkyně floristické sekce Svazu květinářů a floristů ČR,
Ing. Ondřej Štěpánek - manažer AMMI Brno a člen předsednictva Svazu květinářů a floristů ČR,
Lukáš Hodáň - ředitel obchodní sítě KYTKU.CZ
Hana Šmidrkalová - editorka časopisu Bydlení (příloha Právo)

Návštěvníci veletrhu se budou moci setkat nejen s talentovanými studenty floristiky, ale také s VIP osobnostmi. V den konání soutěže, v čase okolo oběda, vystoupí zpěvačka Jana Feriová, známá pod uměleckým jménem KARYA. Protože jedna ze soutěžních disciplín se bude týkat právě této umělkyně (květinový šperk KARYA), ona sama vybere nejlepší a odmění novým albem "ZŮSTAŇ".
V průběhu trvání veletrhu bude v rámci doprovodného programu představen projekt ČESKÁ KVĚTINA. Uvedenou značkou označují pěstitelé své nejlepší produkty tradičních okrasných květin v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Ochrannou známku uděluje za jasně stanovených podmínek Svaz květinářů a floristů ČR.
Souběžně proběhnou ve dnech 22. - 25. března 2018 veletrhy: FOR GARDEN, FOR INTERIOR, FOR HABITAT, DESIGN SHAKER, DESIGN V KOUPELNĚ a BYDLENÍ.


Dobrý den, všichni soutěživí a milí floristé, pedagogové a studenti.


23.3.2018 budeme opět soutěžit a hlavně prezentovat naše řemeslo, ve 3. ročníku OTVÍRÁNÍ JARA.
Výstaviště PVA Letňany, při veletrhu For Garden

Tato floristická soutěž je zaměřena pouze na odborné střední školy a učiliště, kam každá škola vyšle jednoho soutěžícího, ale samozřejmě může přijet více studentů a pedagogů, protože vám bude umožněno se prezentovat mezi ostatními školami, mimo soutěžní klání.

10,00 - 10,20 PREZENTACE SOUTĚŽÍCÍCH v HALE č.1, vlevo úplně vzadu PÓDIUM OTVÍRÁNÍ JARA

Soutěžit se bude ve 3 disciplínách:

10,30-11,30 h. 1.disciplína: velikonoční vázaná kytice
11,45-12,30 h. 2.disciplína: květinový šperk KARYA ...náramek nebo náhrdelník, prsten nebo brož....(tento šperk je něčím jedinečný.....najdete na internetu)
12,30-13,00 h. přestávka na občerstvení
13,00-14,00 h. 3.disciplína: jarní sesazovaná nádoba
cca v 15,00 vyhlášení výsledků

veškerý materiál bude k dispozici, ale pokud chcete, můžete si dovézt vlastní doplňky....(drátky, stužky, korálky....)
NÁŘADÍ SI PŘIVEZTE VLASTNÍ, JINAK VŠE DOSTANETE NA MÍSTĚ
ZDE SI STÁHNĚTE ELEKTRONICKOU VSTUPENKU ZDARMA A VYTISKNĚTE - PŘEPOŠLETE OSTATNÍM

http://for-garden.cz/vystavovatel/voucher?v=cf61761dcf137aa0232327f5540f4d68

POKUD PŘIJEDETE AUTEM, ZAPARKUJTE NA PARKOVIŠTI A PŘI ODCHODU POŽÁDEJTE NĚKOHO Z NAŠEHO TÝMU O KARTIČKU, DÍKY KTERÉ ODJEDETE BEZ PLACENÍ (jinak zaplatíte 150,- Kč)

PROSÍM, CO NEJDŘÍVE POŠLETE JMÉNO STUDENTA A PŘESNÝ NÁZEV ŠKOLY
pokud se budete chtít prezentovat jako škola, přivezte rollup, letáky, stoleček......zavolejte mně 602157440

tak přemýšlejte a těšíme se na vás, protože si to určitě užijeme.
Cenu za šperk předá zpěvačka KARYA, která nám zazpívá nejen novinky z alba "Zůstaň"..... a druhý den, t.j. v sobotu 24.3.2018 bude mít koncert a autogramiádu nového CD. Všechny výrobky mladých studentů vydraží, pro Nadační fond Moje velké přání, Vlastimil Harapes a Karel Voříšek.


Těšíme se na vás, Pavel Hruška a tým Otvírání jara