Svatby

Svatby

Svatby

ŽÁDNÁ SVATBA SE NEOBEJDE BEZ KVĚTINY A KVĚTINOVÉ VÝZDOBY

Květina na klopě ženichova saka se nazývá korsáž, je sjednocující prvek pro svatební pár. Musí barevně ladit s nevěstinou kyticí. Může ji mít také nevěstin a ženichův otec, případně svědků. Jejím úkolem je odlišit ta nejdůležitější osoby na svatbě.

Bez svatební kytice se neobejdou ani ty nejskromnější obřady.  Jak by měla vypadat, by si měla určit nevěsta. Měla by to být kytice snů.

Kulaté svatební kytice

Kulaté svatební kytice patří mezi nejčastější svatební kytičky. Dají se uvázat ze širokého spektra druhů květin, jak v jednom druhu, tak v mixu květin. Krásné jsou v jedné barvě, zajímavé v kombinaci barev.

  • Kulatá kytice Biedermayer (biedermeierovská) 
  • Volná kulatá
  • Kulatá luční

Převislé svatební kytice

skládá se z mnoha květů a nevěsta ji nosí přes ruku. Jsou proloženy listy trav, pepřovníku, heder apod. a zdobeny jsou korálky, stužkami, krajkami.

  • Svatební kytice ve tvaru kapky

Zepter

Netradiční vazba ve tvaru žezla. Květy na dlouhých stoncích jsou složeny vedle sebe a tvoří pomyslnou část žezla.

Glamélie 

Jednoduchá vazba složena z plátků růží či lilií, do středu je umístěn květ anebo je kytice prodloužená a převis je vytvořen z drátků, plátků květů, plodů nebo korálků.

Vhodná pro nevěsty, které chtějí být originální, floristka stěží vyrobí zcela stejnou kytičku

Prstýnek či náramek 

Náramek se dozdobuje drobnými lístky, perličkami apod.

Kytice koule

Květy jsou skládané do tvaru koule, zdobené perličkami, celá koule pak upevněná na stuze. Nejčastěji se používá jako ozdoba pro družičky

Výzdoba stolu nemusí ladit s květinami svatebního páru. Vhodnější jsou nižší dekorace – hosté přes ně vidí na ostatní hosty.